;

Sprawdzenie VIN w Tata

Lut 16, 2016 NumerVIN.com

Tata Motors to globalna firma, która zajmuje się produkcją m. in. samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, pojazdów użytkowych czy wojskowych. Sprawdzenie VIN w Tata może pomóc Ci podjąć ostateczną decyzję dotyczącą zakupu pojazdu. Numer VIN pozwala na otrzymanie najważniejszych informacji dotyczących danego modelu.

Sprawdzenie VIN w Tata Motors – wpisz numer nadwozia

Tata Motors posiada w swoim katalogu samochody osobowe takie jak m.in.: Tata Bolt Tata Tiago, Tata Tigor czy Tata Prima. Samochody Tata Motors pomimo, iż nie należą do samochodów drogich – zachowują standardy dobrego wyposażenia. Warto wspomnieć, że Tata Motors zamierza podjąć się produkcji samochodów sportowych. Pierwszym prototypem sportowym jaki zaprezentował koncern Tata Motors był TAMO Racemo.

Najczęstsze modele jakie możemy spotkać to: Tata Indica, Tata Indigo, tata Safari czy Tata Xenon. Marka posiada również samochody ciężarowe i użytkowe, które nie są już tak często spotykane w Polsce. Na świecie jednak zyskują coraz większą popularność. Sprawdzenie Vin w Tata Motors upewni Cię czy warto zakupić dany model. Bez względu na to czy jest to samochód osobowy czy ciężarowy. Sprawdź jego umiejscowienie na stronie www.numervin.com.

Warto rozszyfrować VIN jeszcze przed zakupem pojazdu, aby mieć pewność, że płacimy faktycznie za to co kupujemy. Może się niestety okazać, że nowe wyposażenie negatywnie wpływa na pojazd i konieczne będą częste wizyty w salonie. Sprawdzając VIN jesteśmy w stanie także ustalić, czy przypadkiem pojazd nie dostał się do kraju nielegalnie. To niestety coraz częstszy problem.

Numer VIN co to jest?

VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w  Stanach Zjednoczonych.  Producenci aut np. Tata już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów  w Europie. Jednak  pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku)  światowi producenci, wraz z producentami  amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.

W 1981 roku  Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).

Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.

Jeżeli znalazłeś już numer VIN, to pamiętaj o jego sprawdzeniu. Pomoże Ci to poznać wszystkie informacje na temat danego modelu. Dzięki VIN poznasz m.in. historię pojazdu, rodzaj wyposażenia, kolor i jego pochodzenie. Wszystkie informacje zawarte w tym numerze pozwolą Ci podjąć słuszną decyzję podczas kupna samochodu.