Dzięki numerowi VIN możemy poznać liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. Przede wszystkim możemy poznać jego historię, szczególnie jeśli chodzi o jego wypadkowość. Często bowiem okazuje się, że kupując „bezwypadkowy” samochód w rzeczywistości zakupiliśmy pojazd, który miał poważną szkodę bądź był całkowicie skasowany. Poza historią szkód w naszym pojeździe, możemy dowiedzieć się również innych wielu istotnych informacji, np. kraj pochodzenia czy kolor oryginalnego lakieru.
Dekoder VIN w Tata pozwoli nam na sprawdzenie wszelkich istotnych informacji dotyczących pojazdu. Są to takie dane jak przebieg, historia pojazdu, jego oryginalny kolor czy kraj pochodzenia. Na podstawie takich informacji możemy upewnić się czy auto, które kupujemy jest rzeczywiście takie jakie przedstawia je sprzedawca. Nawet dane o zmianie koloru mogą sugerować poważną stłuczkę. Skorzystaj z naszej strony aby zlokalizować VIN w Twoim aucie.
Rozkodowanie VIN TATA – wpisz numer nadwozia
Sprawdzenie VIN w Tata pomoże Ci poznać wszystkie informacje na temat danego modelu. Dzięki VIN poznasz m.in. historię pojazdu, rodzaj wyposażenia, kolor i jego pochodzenie. Wszystkie informacje zawarte w tym numerze pozwolą Ci podjąć słuszną decyzję podczas kupna samochodu. Pamiętaj, że dokładne miejsce numeru VIN w danym modelu możesz znaleźć na naszej stronie głównej NumerVIN.com
Numer VIN – co to jest?
VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.
Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych. Producenci aut np. Tata już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów w Europie. Jednak pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku) światowi producenci, wraz z producentami amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.
W 1981 roku Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).
Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.